Wszystkie zdjęcia znajdujące sie na tej stronie stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie, modyfikowanie fotografii zabronione. Wszystkich zainteresowanych współpracą, wydrukiem fotografii proszę o kontakt mailowy kontakt@krzysztofszaro.pl

Zamknij
Współpraca, Wystawy / 6 grudnia, 2021

Wernisaż wystawy „Jesienne barwy Szwajcarii” w Strzyżowskiej Galerii Miejskiej

14 Listopada 2021 r. odbył się wernisaż mojej autorskiej wystawy „Jesienne barwy Szwajcarii”. Wydarzenie odbyło się w Galerii Miejskiej w Strzyżowie. Na ekspozycji znalazło się 47 fotografii wydrukowanych na płótnie, które wykonałem podczas podróży do Szwajcarii. Dzięki współpracy z Narodową Organizacją Turystyczną Szwajcarii – Switzerland Tourism, działającą przy Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie, miałem przyjemność czterokrotnie odwiedzić ten cudny kraj. Sama wystawa prezentuje zaledwie ułamek piękna tego niewielkiego kraju, skrywającego w swoich granicach ponad czterdzieści gór „czterotysięczników”, największe alpejskie lodowce, liczne wodospady, krystalicznie czyste jeziora czy głębokie doliny, będące inspiracja dla wielu artystów. Podczas oglądania ekspozycji odwiedzimy m.in.: symbol Alp i jedną z najczęściej fotografowanych gór świata – Matterhorn, cudowną Dolinę Lauterbrunnen z siedemdziesięcioma dwoma wodospadami, która była inspiracją dla J.R.R. Tolkiena przy tworzeniu miasta Elfów – Rivendell, największy lodowiec Alp – Aletschgletcher o długości ponad 23 km, Smoczą Górę – Pilatus z cudowną panoramą na Lucernę i Jezioro Czterech Kantonów, zawitamy do Leukerbad i na Przełęcz Gemmi, krainę orłosępa brodatego czy na szczyt Säntis – najwyższą górę regionu Alpstein, z której można zobaczyć szczyty sześciu krajów – Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Liechtensteinu, Włoch i Francji.  Podczas wernisażu miałem przyjemność przybliżyć i zaprezentować najciekawsze momenty dwóch pierszych podróży, inaugurując przy tym tegoroczne spotkania Strzyżowskiego Klubu Podróżnika.

❗️Wystawa jest dostępna dla zwiedzających do 28 lutego 2022 r. w Galerii Miejskiej przy ul. Rynek 15 w Strzyżowie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym:
☎️ 17 276 42 38;
📱 889 839 031.

❗️W weekendy zwiedzanie możliwe po wcześniejszym kontakcie bezpośrednio ze mną – najlepiej poprzez:
📱796 279 497;
 📧kontakt@krzysztofszaro.pl.

❗️Na zwiedzających czekają bezpłatne publikacje przygotowane przez Narodową Organizację Turystyczną Szwajcarii – Szwajcaria. 

Dziękuję Muzeum Samorządowemu w Strzyżowie za gościnę i współpracę. Aby to przedsięwzięcie mogło się udać, potrzebne było również wsparcie finansowe. W tym miejscu chciałbym  serdecznie podziękować wszystkim dobrodziejom i sponsorom, są to: Pan Wacław Szary oraz firmy: Zakład Masarsko-Wędliniarski Czesław Fiołek, Restauracja Osteria Resto Bar, F.H.U. Wojan, Biuro Rachunkowe LOGOS, Andrzejart.pl, Fotoklub Strzyżów. O oprawę reklamową zadbała firma IDUO Rafał Wiśniowski. Dziękuję także Narodowej Organizacji Turystycznej Szwajcarii – Switzerland Tourism oraz Pentax Ricoh za objęcie naszego wydarzenia patronatem.

Zapraszam do kontaktu Ośrodki Kultury, zainteresowane organizacją tej lub innej fotograficznej wystawy.

Krzysztof Szaro

Galeria zdjęć wykonanych przez Dagmarę Jachym
Galeria zdjęć wykonanych przez Roberta Kołodziejczyka

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Archiwa
Krzysztof Szaro

Mieszkam w Strzyżowie nad Wisłokiem. Uwielbiam góry i podróże. Od kilkunastu lat moją pasją jest fotografowanie krajobrazu i szeroko pojętej natury. Poprzez swoje zainteresowanie staram się promować rodzime Pogórze Strzyżowskie, publikując zdjęcia tego regionu w mediach społecznościach. Od samego początku przygody z fotografią związany jestem z aparatami marki Pentax.

Postaw mi kawę na buycoffee.to