Wszystkie zdjęcia znajdujące sie na tej stronie stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie, modyfikowanie fotografii zabronione. Wszystkich zainteresowanych współpracą, wydrukiem fotografii proszę o kontakt mailowy kontakt@krzysztofszaro.pl

Zamknij
Bałkany, Czarnogóra, Plenery fotograficzne, Zwiedzanie / 10 września, 2015

ULCINJ – Albańskie miasto w Czarnogórze

Początkiem września miałem przyjemność wypoczywać w miejscowości Ulcinj,  Albańskie miasto w granicach Czarnogóry, albańskie dlatego że prawie 70% mieszkańców stanowią Albańczycy. Galeria tu zamieszczona zawiera zdjęcia które wykonałem podczas tygodniowego pobytu w Czarnogórze. Jest to pierwsza część relacji, kolejne będą zawierały galerie z pozostałych miejsc które udało mi się zwiedzić. Ulcinj to najdalej wysunięte na południe miasto w Czarnogórze, znajduje się u ujścia rzeki Bojany, w pobliżu granicy z Albanią. Leży nad Adriatykiem, dzięki czemu stał się kurortem chętnie odwiedzanym przez turystów. Atutem Ulcinja są rozległe piaszczyste plaże Velika plaža (Wielka plaża) – piaszczysta, długość 13 km (najdłuższa plaża po tej stronie Adriatyku), Mala plaža (Mała plaża) – piaszczysta, długość 700 m (plaża miejska w najbardziej atrakcyjnej części miasta, w pobliżu starówki), Ada – piaszczysta plaża, długości 3 km, część przeznaczona dla naturystów (w pobliżu osiedle naturystyczne), Valdanos – plaża żwirowa, długości ok. 800 m, położona wśród gajów oliwnych.

Mieszkaliśmy w domkach należących do Hotelu Otrant. Cały kompleks usytuowany był bezpośrednio przy Wielkiej Plaży, z całego serca mogę polecić ten obiekt wszystkim wybierającym się  do Ulcinja. Do Starego Miasta mieliśmy jakieś 4 km, idąc piękną widokową, przybrzeżną ścieżką.  Zapraszam do obejrzenia galerii….

 

 

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Archiwa
Krzysztof Szaro

Mieszkam w Strzyżowie nad Wisłokiem. Uwielbiam góry i podróże. Od kilkunastu lat moją pasją jest fotografowanie krajobrazu i szeroko pojętej natury. Poprzez swoje zainteresowanie staram się promować rodzime Pogórze Strzyżowskie, publikując zdjęcia tego regionu w mediach społecznościach. Od samego początku przygody z fotografią związany jestem z aparatami marki Pentax.

Postaw mi kawę na buycoffee.to