Wszystkie zdjęcia znajdujące sie na tej stronie stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie, modyfikowanie fotografii zabronione. Wszystkich zainteresowanych współpracą, wydrukiem fotografii proszę o kontakt mailowy kontakt@krzysztofszaro.pl

Zamknij
Pogórze Strzyżowskie to region w którym się urodziłem, mieszkam, żyje i dużo fotografuje. Właśnie dzięki fotografiii odkrywam go ciągle na nowo. Dobrych kilka miesięcy temu podczas jednego z plenerów zrodził się w mojej głowie pomysł, aby zaprosić, kilku fotografów do wspólnego poznawania, a przy okazji promowania tego malowniczego zakątka Podkarpackie. Wizję przedstawiłem lokalnym władzom oraz instytucjom kultury i otrzymałem zapewnienie niezbędnego wsparcia bez której nie było by mowy o dalszej realizacji.
Wystarczyło tylko ustalić termin i zaprosić fotografów do współpracy. Po kilku tygodniach można powiedzieć że skompletowałem team pleneru fotograficznego. Spotkałem się z dużym entuzjazmem ze strony samych fotografów i tak w połowie maja 2022 r. odbędzie się plener fotograficzny “Krajobrazy Pogórza Strzyżowskiego – Wiosna”. Program pleneru jest bardzo napięty, w 4 dni planujemy:
☑️ sfotografować wszystkie możliwe wschody i zachody słońca,
☑️ przejść Rezerwat Herby,
☑️ zdobyć górę Chełm, a jak starczy czasu to Bardo, czyli najwyższe wzniesienia Pogórza Strzyżowskiego,
☑️ spłynąć kajakiem po rzece Wisłok, podziwiając przy tym jego wiosenną odsłonę,
☑️ zwiedzić najważniejsze atrakcje powiatu strzyżowskiego: Tunel schronowy w Strzyżowie, Schrony Kolejowe w Stępinie-Cieszynie, cerkiew w Bonarówce itp.
 
‼️Jednym z wydarzeń pleneru będzie wernisaż wystawy, jednego z uczestników Grzegorza Szkutnika pt. “Obary”, który odbędzie się 13 maja 2022 r. o godzinie 17.00. Zachęcam do zarezerwowania sobie trochę czasu, bo będzie co podziwiać.
 
‼️To nie koniec, bo w połowie czerwca tego roku odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej w Galerii Miejskiej w Strzyżowie, na które będzie można zobaczyć efekty naszej kilkudniowej pracy.
 
Ja już się nie mogę doczekać, z tej okazji stworzyłem fanpage @KrajobrazyPogorzaStrzyzowskiego na którym zamierzam publikować informacje związane z plenerem, jak również najciekawsze zdjęcia wykonane przez Was, w tym cudnym regionie Polski. Wystarczy otagować zdjęcie lub posta hashtagiem #pogorzestrzyzowskie !!
 
Jak wiadomo każde tego typu przedsięwzięcie wiąże się z pewnymi kosztami, dlatego wszystkich chętnych wsparciem tego wydarzenia, proszę o kontakt przez messengera.