Wszystkie zdjęcia znajdujące sie na tej stronie stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie, modyfikowanie fotografii zabronione. Wszystkich zainteresowanych współpracą, wydrukiem fotografii proszę o kontakt mailowy kontakt@krzysztofszaro.pl

Zamknij
Jesienne-barwy-Szwajcarii---KSzaro

Zapraszam na prezentację mojej autorskiej wystawy fotograficznej pt. “Jesienne barwy Szwajcarii”.

Wernisaż odbędzie się 20 maja o godzinie 17:00 w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu, a sama wystawa dostępna będzie do zwiedzania od 17 maja do 19 czerwca 2022 r.

 

„Jesienne Barwy Szwajcarii” to wystawa prezentująca tak niewielki kraj, a skrywający w swoich granicach ponad czterdzieści gór „czterotysięczników”, największe alpejskie lodowce, liczne wodospady, krystalicznie czyste jeziora czy głębokie doliny, będące inspiracją dla wielu artystów różnych dziedzin. Zdjęcia powstały podczas czterech wypraw w latach 2018-2021, realizowanych początkiem października, w okresie kiedy jesień swoim dotykiem zaczyna zmieniać krajobraz.

 

W ramach wystawy zaprezentowanych zostanie 33 z 47 prac w formie fotoobrazach wielkości 100×70 cm oraz 70×50 cm. i zawiera zaledwie ułamek piękna, które skrywa ten alpejski kraj.

 

Podczas oglądania ekspozycji odwiedzić można m.in.: symbol Alp i jedną z najczęściej fotografowanych gór świata – Matterhorn, cudowną Dolinę Lauterbrunnen z siedemdziesięcioma dwoma wodospadami, która była inspiracją dla J.R.R. Tolkiena przy tworzeniu miasta Elfów – Rivendell, największy lodowiec Alp – Aletschgletcher o długości ponad 23 km, Smoczą GóręPilatus z cudowną panoramą na Lucernę i Jezioro Czterech Kantonów, zawitamy do Leukerbad i na Przełęcz Gemmi, krainę Orłosępa brodatego czy na szczyt Säntis – najwyższą górę regionu Alpstein, z której można zobaczyć szczyty sześciu krajów – Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Liechtensteinu, Włoch i Francji.

 

Serdecznie zapraszam

Szwajcarskie krajobrazy

Zbiór zdjęć wykonanych w Szwajcarii podczas kilku podróży.

https://www.krzysztofszaro.pl/projekt/szwajcaria/svgsvg