Wszystkie zdjęcia znajdujące sie na tej stronie stanowią własność autora i są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, rozpowszechnianie, modyfikowanie fotografii zabronione. Wszystkich zainteresowanych współpracą, wydrukiem fotografii proszę o kontakt mailowy kontakt@krzysztofszaro.pl

Zamknij
Fotoklub Strzyżów, Pieniny, Plenery fotograficzne, Polska, Wschody słońca, Zachody słońca / 21 listopada, 2015

14 listopada – Wysoki Wierch i Wysoka

PIENINY – Wysoki Wierch i Wysoka

Pierwszy jesienny wspólny wyjazd członków Fotoklubu Strzyżów miał miejsce 14 listopada. Pomysł rzucił Darek, szybko podłapałem temat i mieliśmy już bazę, którą uzupełnili Łukasz, Grzesiek i jego Anula. Termin wybrany… ekipa pewna…kierunek obrany został też szybko…..PIENINY.

Plan zapowiadał się następująco: Wschód na Wysokim Wierchu a później wyjście na Wysoką lub w stronę Czerwonego Klasztoru i powrót do Przełęczy pod Tokarnią. Pozostało nam śledzić prognozy pogody i odpowiednio się przygotować. Mgły, przejściowy deszcz do godziny 10 a później w miarę słonecznie….hmmm… wszystko wyglądało bardzo zachęcająco… Na miejscu okazało się że nie mamy co liczyć na piękny wschód słońca. Na Wysoki Wierch dotarliśmy już trochę przemoczeni. Zauważyliśmy że od zachodu zbliża się “mała ulewa”, więc czym prędzej ruszyliśmy dalej licząc że znajdziemy jakieś schronienie. Tak też się stało i skryliśmy się przy jakiejś opuszczonej zagrodzie dla owiec. Przeczekaliśmy deszcz i ruszyliśmy dalej. Wydawało się nam, że najgorsze za nami. Szybko się okazało ze to dopiero początek przygód. Rozpadało się na dobre….raz deszcz….raz grad….a do tego mroźny wiatr…byliśmy zmarznięci i całkowicie przemoczeni….mieliśmy dość. Na szczęście dotarliśmy do Ośrodka “Pod Durbaszką”, gdzie mogliśmy się ogrzać i po części wysuszyć przy świeżo rozpalonym kominku. W tym czasie spokojnie obserwowaliśmy sytuacje za oknem. Po jakimś czasie, wyjrzało na stałe słońce i nadszedł czas ruszać dalej… dalszą cześć historii lepiej pokażą zdjęcia bo już nie rozstawałem się z aparatem… zapraszam….

One Comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Archiwa
Krzysztof Szaro

Mieszkam w Strzyżowie nad Wisłokiem. Uwielbiam góry i podróże. Od kilkunastu lat moją pasją jest fotografowanie krajobrazu i szeroko pojętej natury. Poprzez swoje zainteresowanie staram się promować rodzime Pogórze Strzyżowskie, publikując zdjęcia tego regionu w mediach społecznościach. Od samego początku przygody z fotografią związany jestem z aparatami marki Pentax.

Postaw mi kawę na buycoffee.to